Pôžičky na auto

Pôžičky na auto

Túžite po novom a peknom vozidle, ale nemôžete si ho dovoliť? Skúste preto popremýšľať aj nad možnosťou tzv. pôžičky na auto. Je to oveľa výhodnejšie ako si kupovať auto na leasing, pretože vozidlo bude už od kúpy len a len vaše.

Dnes už ponúkajú takmer všetky banky pôžičku na kúpu nového, či ojazdeného motorového vozidla. Po poskytnutí pôžičky väčšinou banky vyžadujú doklad o zakúpení vozidla. Dosť často taktiež vyžadujú havarijné poistenie vozidla a vinkuláciu poistného plnenia v prospech banky. Výhodou pôžičky na auto je, že žiadatelia niekedy nepotrebujú žiadne zdroje a auto si môžu zakúpiť aj v iných štátoch.

Zaujímavú pôžičku na auto ponúka Dexia banka. Pri kúpe nového auta môžete požiadať o pôžičku v maximálnej sume 34 000 eur, pri kúpe ojazdeného auta zase vo výške 17 000 eur. Maximálna doba splatnosti pôžičky je 60 mesiacov, pri ojazdenom aute iba 4 roky. Pri pôžičke nepotrebujete ručiteľa, ak úver zabezpečíte motorovým vozidlom. Úroková sadza sa pohybuje okolo 6,5% ročne.

Aj ČSOB disponuje celkom dobrým úverom na auto. Banka vám poskytne peniaze už od 600 eur, maximálne ale 25 000 eur. Dobu splatnosti si môžete zvoliť úplne vy samy najdlhšie na 82 mesiacov, pri ojazdenom aute je to 5 rokov. Malou nevýhodou je dosť privysoká úroková sadzba, ktorá dosahuje takmer 9% ročne.

Ďalšou bankou ktorá poskytuje pôžičky na auto je OTP banka. Tu avšak musíte mať i vlastné zdroje, presne 20% z celkovej ceny vozidla. Minimálna výška úveru je 3 500 eur, maximálna 33 500 eur. OTP banka nastavila celkom prijateľnú ročnú úrokovú sadzbu na 7,1 percenta.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.