Pôžičky na bývanie

Pôžičky na bývanie

Chcete konečne bývať vo vlastnom, alebo sa presťahovať, kúpiť si dom? V tomto článku si rozoberieme pár riešení otázky vlastného bývania. Úvery na bývanie pomáhajú realizovať predstavy o vlastnom bývaní mnohým rodinám.

Jednou z populárnych možností je hypotéka – klasický hypotekárny úver, alebo americká hypotéka.

Hypotekárny úver je typ úveru, pri ktorom ručíte svojou nehnuteľnosťou a finančné prostriedky môžete využiť iba na kúpu/rekonštrukciu/postavenie nehnuteľnosti. Banka poskytne až 70% z hodnoty nehnuteľnosti, úroky sa pohybujú zväčša medzi 5-6%. Doba splatnosti je dlhá, dokonca až 30 rokov.

Americká hypotéka je v podstate to isté ako klasický hypotekárny úver, je tu však  jeden dosť podstatný rozdiel, čo sa účelu pôžičky týka – ručíte síce nehnuteľnosťou, ale hypotéku môžete využiť na akýkoľvek účel. Tento typ hypotéky sa zvykne využívať pri dokončovacích prácach na nehnuteľnosti, kedy je ťažké vydokladovať všetky práce na nehnuteľnosti.

Pôžičku na bývanie poskytuje aj Poštová banka. Slúži na rekonštrukciu Vášho bývania, ale účel dokladovať nemusíte, čiže sa dá využiť na čokoľvek. Jej výška je medzi 3 500 € až 17 000 €, maximálna výška splatnosti je 10 rokov. Pri pôžičke od Poštovej banky nepotrebujete ručiteľa, ani nemusíte ručiť nehnuteľnosťou, ako je to pri klasických hypotékach. Úrokové sadzby sú veľmi prijateľné.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.