Pôžičky na čokoľvek

Pôžičky na čokoľvek

Pod termínom „Pôžičky na čokoľvek“ označujeme všetky typy pôžičiek, pri ktorých nemusíme dokladovať účel využitia pôžičky. Úvery tohto typu poskytujú bankové i nebankové subjekty.

Každý poskytovateľ pôžčiek má samozrejme vlastné podmienky, ale všeobecne pri tomto type pôžičiek potrebujete ručiteľa iba pri vyšších sumách. Dĺžka doby splatnosti sa pohybuje v rozmedzí 1 až 10 rokov. Maximálna výška bezúčelového úveru je 33 000 eur. Úrokové sadzby sa pohybujú od 8% (pri bankových subjektoch) až do 20% (pri nebankových subjektoch).

Ak Vám stačí menší obnos peňazí, môžete využiť tzv. „prečerpanie na účte“ – je to špeciálny typ bezúčelového úveru, pri ktorom môžete ísť so zostatkom na Vašom účte „do mínusu“. Čo sa splácania týka, nie je ako pri iných typoch pôžičiek. Splácate priamo vkladmi na Váš účet, teda žiadnymi pravidelnými mesačnými splátkami.

Ďalším úverom, ktorí môžeme zaradiť do kategórie „pôžičky na čokoľvek“ je americká hypotéka – je to hypotekárny úver, pri ktorom ručíte svojou nehnuteľnosťou, ale narozdiel od klasickej hypotéky tu môžete využiť finančné prostriedky akokoľvek. Tu je doba splatnosti často až 20 rokov, poskytovateľ pôžičky Vám poskytne sumu až do výšky 70% z hodnoty nehnuteľnosti. Úrokové sadzby sú tu veľmi priaznivé.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.