Pôžičky na splatenie úverov

Pôžičky na splatenie úverov

Ste zadĺžený, splácate viacero úverov a chcete sa z tohto začarovaného kruhu dostať von? V tomto článku sa pokúsime nájsť riešenia Vašej situácie.

Vhodným riešením je napríklad takzvaný konsolidačný úver, ktorý slúži na konsolidáciu viacerých pôžičiek.

Výhodami tohto úveru sú samozrejme jednoduchá prehľadnosť a ak si vyberiete správne, tak aj nižšie úroky. Takisto nemusíte platiť poplatky u rôznych poskytovateľov pôžičiek, ale iba u jedného, čím tiež ušetríte.

Miesto jedného úveru teda splácate len jeden – pri vhodnom výbere môžete dokonca platiť nižšie úroky, než keby ste splácali viacero úverov, čiže Vaša situácia sa s konsolidačným úverom môže zlepšiť.

Konsolidačný úver je každý úver, ktorý slúži na splatenie iných úverov – banky často ponúkajú tzv. „úvery na čokoľvek“ – práve tieto úvery najčastejšie patria do kategórie konsolidačných úverov.

Získať úver na čokoľvek však rozhodne nie je jednoduché. Podmienkou je čistý register, vo väčšine prípadov budete musieť zdokladovať svoj príjem a niekedy banky vyžadujú aj ručiteľa.

Maximálna výška týchto úverov sa pohybuje až do 25 000 € a doba splatnosti je 10 rokov. Úrokové sadzby pri úveroch na čokoľvek sa v banke pohybujú okolo 8-9%, čo nie je málo, ale ani veľa. Určite si neberte úver na čokoľvek od nebankových subjektov – zadĺžite sa ešte viac.

Bude vás zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Pôžičky na splatenie úverov

  1. Maria Schneiderova

    potrebovala by som pozičku na splatenie nevyhodnych uverov aj ked som v registry neplatičou .spozdravom schneiderova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.